Stále více oblíbená a navštěvovaná země khmérské kultury, vznikla již v prvním století. Hlavní město je Phnompenh. Země má 14 miliónů obyvatel. 95% obyvatelstva jsou buddhisté. Úřední jazyk je khmérština, lze se domluvit francouzsky nebo anglicky. Mezi typická národní jídla patří Amok Trey – smažená ryba na kari a kokosovém mléku, Bok Lhong – salát z papáji, dále pak nudle a rýže na mnoho způsobů. Kambodža získala po dramatické minulosti nezávislost v roce 1953. Země není zajímavá jen největší a nejznámější památkou zapsanou na seznam UNESCO – Angkor Vatem, ale také pohostinným obyvatelstvem, nedotčenou přírodou, horskými kmeny, liduprázdnými, 440 km dlouhými plážemi a desítkami téměř zapomenutých khmérských chrámů.
ANGKOR VAT – překrásný chrám postavený v období khmérské civilizace ve 12. století se nachází nedaleko města Siem Reap. Součástí je mnoho dalších chrámů původně sloužících pro potřeby královské rodiny a buddhistických mnichů. Po pádu khmérských králů upadly chrámy v zapomnění a znovuobjeveny byly až roku 1861.
PHNOMPENH – hlavním městem po pádu khmérských králů v Angkor Vat na přelomu 13. a 14. století. Kosmopolitní město na soutoku 4 řek s miliónem obyvatel, kde se mísí styly khmérské, čínské a francouzské architektury. Mezi nejzajímavější místa patří královský palác se stříbrnou pagodou postavený v roce 1866, chrám Vat Phnom z roku 1434, národní muzeum a monument nezávislosti.